Özel Direksiyon Dersi alan eski öğrencilerimiz bizlere e-mail atmışlar. Bizlerde onların yaşadığı bu deneyimleri, sizlere yol göstermesi için paylaşıyoruz;

İstanbul Avrupa Yakası Direksiyon Dersi

İstanbul Avrupa Yakası Direksiyon Dersi

maceramı sizlerle paylaşmak istiyorum. Ehliyetim var, ilerde lazım olur diye yıllar önce almıştım. Üniversiteyi yeni bitirdim. Stajyer avukatım. Babamda bana sürpriz yapıp araba aldı. Of sevinçten ayaklarım yere basmıyor. İlk arabam hemde sıfır. Ben özel bir üniversitede % 50 burslu okudum. Herkes arabası ile okula gelirdi ve ben inanılmaz kıskanırdım onları.

Neyse şimdi artık benimde arabam oldu. Ben hemen arabamı kullanmak için sabırsızlanıyordum. Fakat babam direksiyon eğitimi almadan asla dedi. ” Benim 1 tane kızım var onu tehlikenin içine kendi ellerimle atamam” dedi. İyi ki baba sözü dinlemişim. Ben yaparım zannediyordum, İstanbul trafiğinin bu kadar zor olacağını inanın hiç düşünemedim. Babamın tecrübesi yine haklı çıktı. Otomatik vites araçla direksiyon dersi aldım ve gerçekten çok zorlandım. İstanbul trafiğinde kural yok, arabanın burnunu önüme kıran dalıyor, sinyal yok. Hele yayalar resmen arabanın önüne atlıyorlar, gel beni çiğne diyorlar adeta. Aramızda kalsın bende aynı hatayı yapıyordum. Atıyordum kendimi arabaların önüne, ” aman frene bassın dursunlar” diyordum. İnsan sürücü olunca anlıyor , yaya iken yaptığı hatalarını.Teşekkür ederim Kamil Hocamın sabrına ve emeğine.

Direksiyon Dersi almasaydım iş bulamazdım !

Bakırköy de Özel Direksiyon Dersi

Bakırköy de Özel Direksiyon Dersi

Merhaba! Adım Nihat. Ege Üniversitesi Makine Mühendisliğini bitireli 2 seneyi geçti. Yaklaşık 3-5 aydır iş arıyorum ama boşa kürek çekiyorum. Moralim iyice bozulmaya başladı. Bana en çok koyan şeyde, senelerdir babam dişinden tırnağından arttırdı beni okuttu. Ben şimdi tam okul bitti, ona destek olucam ama. Aması iş yok, halen bab parası yiyiyorum ve bu benim çok ağrıma gidiyor. Neyse geçen ay bir iş görüşmesine gittim. Ehliyetin var mı dediler evet dedim. ” Araba kullanmayı biliyormusun , aktif olarak şehiriçi trafikte araba kullanabilir misin ? ” diye sordular, ben de işi kaçırmamak için mecburen yalan söyledim. ” İşe alındın, sana araç vereceğiz, pazartesi bir engelin yoksa gel işe başla ” dediler.

Üzüleyim mi, sevineyim mi şaşırdım kaldım. Bu kadar kısa sürede nasıl araba kullanmayı öğrenecektim. Arkadaşım ve aynı zamanda meslektaşım ve okuldaşım Emre imdadıma yetişti. Direksiyon Dersi Hocası kamil Öğretmenin telefonunu verdi. Durumu kısaca kendisine özetledim. Ertesi gün ders çalışmak için hocamla buluştuk. Çok stresliydim, araba kullanamadığım için işi kaçırmak üzereydim. Keşke zamanında öğrenseydim. Hocam durumumu anladı ” başarı sabırla gelir, sabret evladım ” dedi. Onun konuşması, sözleri, davranışı beni oldukça rahatlattı. Yoğun bir direksiyon eğitimi ders programı istedim, başlarda çok zorlandım, alışamadım bir türlü İstanbul trafiğine. Ama daha sonraları birşeyleri başardıkça kendime güvenim artmaya başladı. Ve sonunda başardim ve işi de kaptım. Tabii ki de Kamil hocamın sayesinde.

Özel Direksiyon Dersi şimdilik İstanbul Avrupa Yakası nda!

Özel Direksiyon Hocası ile eğitimdeyiz

Özel Direksiyon Hocası ile eğitimdeyiz

Ben Hande Lise son sınıf öğrencisiyim. Bu yaz ehliyet kursuna yazıldım. Yazılı sınavdan 90 aldım. Direksiyon Sınavına ise hiç önem vermedim. Nasıl olsa geçerim dedim. Fakat sınavdan kaldım ve çok ağrıma gitti. Ne olacak arkadaşlarımın çalıştırması ile ancak bu kadar. Neyse baba sözü dinleyelim dedik ve Özel Direksiyon Dersi Hocası Onur Öğretmenimden sürüş dersi almaya başladım. İyi ki de almışım. Meğer ne çok bilmediğim şey varmış. Park etmeyi ben hayatta yapamazmışım. Direksiyon Sınavından 2.kez kalmaktan kurtuldum. Teşekkürler Onur Hocam. Anlayışınız, sabrınız, emeğiniz için.